Aktualności

DORADZTWO ZAWODOWE W PRAKTYCE SZKOLNEJ” - PODSUMOWANIE KONFERENCJI

5 grudnia 2017 r. w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu odbyła się konferencja Doradztwo zawodowe w praktyce szkolnej, która adresowana była do dyrektorów dolnośląskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i zawodowych, szkolnych doradców zawodowych, trenerów, psychologów i pedagogów z poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz przedstawicieli instytucji i środowisk zainteresowanych doradztwem zawodowym.

Czytaj więcej...

X KONKURS HISTORYCZNY WIEDZY O ROSJI BIAŁE NOCE

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w X edycji Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji BIAŁE NOCE. Organizatorami konkursu są: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań kulturą i historią rosyjską oraz popularyzowanie wiedzy o Rosji. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie z dolnośląskich szkół gimnazjalnych, którzy są zainteresowani Rosją, jej historią oraz kulturą.

Czytaj więcej...

Konferencja „Inwestycje, Edukacja, Innowacje”

Konferencja o szkolnictwie zawodowym w Wałbrzychu z udziałem Minister Edukacji Narodowej
    W dniu 21 listopada 2017 r. przedstawiciele Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu uczestniczyli w konferencji „Inwestycje, Edukacja, Innowacje”, zorganizowanej z okazji jubileuszu 20-lecia powstania Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” w Starej Kopalni - Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu. Organizatorem konferencji była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST–PARK” sp. z o. o. Patronat nad nią objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rozwoju oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. W wydarzeniu uczestniczyli Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński, Ewelina Łagoda z Departamentu Inwestycji i Rozwoju Ministerstwo Rozwoju, Krystyna Wiaderny-Bidzińska z Departamentu Innowacji Ministerstwa Rozwoju, dr Christiane Eberhardt z Bundesinstitut für Berufsbildung BIBB z Bonn, Anna Block z Grone-Schulen Niedersachsen GmbH z Hamburga oraz samorządowcy, pracodawcy, dyrektorzy szkół branżowych, pracownicy oświaty, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu.

Czytaj więcej...

Międzynarodowo w siedzibie DODN we Wrocławiu - konferencja Uczniowie szczególnie uzdolnieni jako kapitał kulturowy

Uczniowie szczególnie uzdolnieni jako kapitał kulturowy to tytuł międzynarodowej konferencji, która odbyła się  15 listopada 2017 r. w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. To spektakularne przedsięwzięcie miało związek z Dolnośląskim Systemem Wspierania Uzdolnień, funkcjonującym w regionie od 18. lat jako wspólna inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, DODN, wyższych uczelni, jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych. Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele tych instytucji, dyrektorzy i liderzy wspierania uzdolnień ze szkół należących do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia, pracownicy regionalnych i powiatowych ośrodków doskonalenia nauczycieli, dyrektorzy i nauczyciele dolnośląskich szkół, zainteresowani proponowana problematyką. Międzynarodowy pierwiastek wnieśli  zaproszeni goście z Rosji i Ukrainy.

Czytaj więcej...

Informacja Kursie Kwalifikacyjnym z Organizacji i Zarzadzania w Legnicy

DODN we Wrocławiu Filia w Legnicy uruchamia kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą.

Koszt kursu: 1680 zł.

Kurs jest realizowany zgodnie z nowym programem zatwierdzonym przez Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 listopada 2015 roku i nadaje pełne kwalifikacje do pełnienia funkcji dyrektora w szkołach, przedszkolach
i placówkach oświatowych.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do Wałbrzycha na kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą

DODN we Wrocławiu Filia w Wałbrzychu zaprasza na kurs kwalifikacyjny
z zakresu zarządzania oświatą.

Koszt kursu: 1680 zł (możliwość wpłaty w ratach).

Zapraszamy do wzmocnienia swojej pozycji zawodowej na rynku edukacyjnym. Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarzadzania oświatą zapewnia uzyskanie niezbędnych kwalifikacji do pełnienia funkcji kierowniczych w szkołach i placówkach oświatowych, zwłaszcza funkcji dyrektora, wicedyrektora, kierownika.

Czytaj więcej...

Informacja dla dyrektorów szkół

Miło nam jest Państwa poinformować, że Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (Kierunek kształcenia – Nauki o Rodzinie) wygrał konkurs ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej na organizację i przeprowadzenie Olimpiady Wiedzy o rodzinie w latach 2016-2019. Pierwsza edycja Olimpiady za nami (wzięło w niej udział ponad 2 tys. młodzieży). W bieżącym roku szkolnym motywem przewodnim Olimpiady będzie: „Jaka rodzina – taka przyszłość”.

Olimpiada jest współfinansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Adresowana jest do wszystkich uczniów liceów ogólnokształcących i techników.

Czytaj więcej...

Bezpłatne warsztaty teatralne i ruchowe

wroclawski teatr pantonimy

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza instruktorów teatralnych i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w kolejnych bezpłatnych warsztatach teatralnych i ruchowych. Dwudniowe warsztaty odbędą się 7 i 8 października.

Czytaj więcej...

facebook_page_plugin

Zobacz także...

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.