Kształcenie informatyczne w nowej podstawie programowej

Nauczyciele informatyki oraz edukacji wczesnoszkolnej w poniedziałek 19 lutego 2018 r. uczestniczyli w Konferencja poświęconej „Kształceniu informatycznemu w nowej podstawie programowej”. Naszym gościem i prelegentem był prof. dr hab. Maciej Marek Sysło.

            W pierwszej części spotkania prof. Maciej M. Sysło dokonał analizy podstawy programowej
i przedstawił zagadnienia związane z rolą informatyki i potrzebą rozwijania myślenia komputacyjnego w edukacji od najmłodszych lat. Podkreślił rolę ruchu, zabawy, kreatywności i innowacyjności w twórczym podejściu uczniów do rozwiazywania problemów o różnym stopniu złożoności w zależności od etapu edukacyjnego. Nasz Gość zwrócił uwagę na spiralny charakter nauczania informatyki w różnych typach szkół.
W swoim wystąpieniu nawiązał do doświadczeń Brytyjczyków, Japończyków
i Amerykanów w realizacji idei programowania w szkołach. Nauczyciele mogli zobaczyć płytkę z mikrokontrolerem, którą otrzymali brytyjscy uczniowie w ramach projektu, którego celem ma być zachęcenie uczniów do nauki programowania.

W drugiej części spotkania nauczyciele mogli poznać nowoczesne metody oraz pomoce dydaktyczne wspomagające kształcenie informatyczne uczniów w różnych szkołach. Zaprezentował możliwości nowego e – podręcznika 2017 dla klas 1 – 3. Zachęcał nauczycieli do udziału
w Konkursie informatycznym Bóbr oraz nauki kodowania z wykorzystaniem zasobów strony code.org, szczególnie godziny kodowania.

Przestawione przez Profesora Macieja M. Sysło treści z pewnością silnie motywują i mobilizują do samorozwoju.

Dziękujemy za spotkanie!

ksztalcenie IT (1)ksztalcenie IT (3)ksztalcenie IT (2)

facebook_page_plugin

Zobacz także...

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.