REKRUTACJA DO PROJEKTU „GROSS FÜR KLEIN – DUZI DLA MAŁYCH” Skierowana dla nauczycieli wychowania przedszkolnego

loga interreg

Szanowni Państwo zainteresowani uczestnictwem w projekcie „Groß für Klein – Duzi dla małych: Transgraniczna współpraca dla wspierania edukacji przedszkolnej w zakresie kultury i języka sąsiada”.

Informujemy, że na stronie internetowej projektu http://dodn.dolnyslask.pl/interreg/  w zakładce RERUTACJA zamieszczone są następujące dokumenty:

  1. Regulamin doskonalenia.
  2. Plan doskonalenia i harmonogram.
  3. Deklaracja placówki przedszkolnej w zakresie umożliwienia nauczycielowi udziału w 1. kursie pilotażowym polsko-niemieckiego doskonalenia „Groß für Klein – Duzi dla małych“.

Zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie się z ww. dokumentami.

Rekrutacja do udziału w projekcie rozpocznie się 18.09.2017 o godz. 9:00. (poniedziałek). Na stronie internetowej projektu, w zakładce RERUTACJA, zamieścimy w tym dniu formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić i odesłać na adres e-mailowy: projekt.interreg@dodn.dolnyslask.pl. Rekrutacja przebiegać będzie wyłącznie drogą elektroniczną i potrwa do 07.10.2017 (sobota) do godz. 12:00. Jeśli rekrutacja zakończy się wcześniej, na stronie internetowej projektu http://dodn.dolnyslask.pl/interreg/ zamieścimy odpowiedni komunikat.

Przy rekrutacji bierzemy pod uwagę następujące kryteria:

  1. Reprezentację w projekcie odpowiedniej liczby przedszkoli z następujących powiatów i gmin podregionu jeleniogórskiego w województwie dolnośląskim: bolesławiecki (Gmina Gromadka, Gmina Nowogrodziec, Gmina Osiecznica), jaworski (Gmina Jawor, Gmina Mściwojów), kamiennogórski (Gmina Wiejska Marciszów), lubański (Gmina Miejska Lubań, Gmina Miejska Świeradów-Zdrój, Gmina Miejsko-Wiejska Leśna, Gmina Miejsko-Wiejska Olszyna, Gmina Wiejska Siekierczyn), lwówecki (Gmina Miejsko-Wiejska Lubomierz, Gmina Miejsko-Wiejska Mirsk, Gmina Miejsko-Wiejska Wleń), zgorzelecki (Miasto i Gmina Pieńsk, Miasto Zawidów), złotoryjski (Gmina Złotoryja, Miasto i Gmina Świerzawa, Miasto Wojcieszów, Miasto Złotoryja).
  2. Kolejność zgłoszeń.
  3. Opcjonalnie poziom znajomości języka niemieckiego.

Po zgłoszeniu się do udziału w projekcie kandydaci otrzymają drogą mailową link do strony z testem językowym, który należy niezwłocznie wypełnić. Test pozwoli na określenie poziomu znajomości języka kandydatów i optymalne zaplanowanie doskonalenia.

Nauczyciele zakwalifikowani do udziału w projekcie zostaną o tym poinformowani drogą e-mailową.

Nauczyciele zakwalifikowani do udziału w projekcie winni dostarczyć wymagane dokumenty:

  1. Deklaracja uczestnictwa w 1. kursie pilotażowym polsko-niemieckiego doskonalenia „Groß für Klein – Duzi dla małych“.
  2. Deklaracja placówki przedszkolnej w zakresie umożliwienia nauczycielowi udziału w 1. kursie pilotażowym polsko-niemieckiego doskonalenia „Groß für Klein – Duzi dla małych“.
  3. Zgoda uczestnika projektu na przetwarzanie jego danych osobowych.

Ww. dokumenty zamieszczone zostaną na stronie internetowej projektu oraz przesłane osobom zakwalifikowanym do projektu drogą mailową.

W pierwszej edycji kursu pilotażowego w roku szk. 2017/2018 przyjętych zostanie 30 uczestników (dwie grupy po 15 osób). 

Zainteresowani nauczyciele, którzy nie zostaną zakwalifikowani do pierwszej edycji kursu pilotażowego, zostaną wpisani na listę rezerwową. 

facebook_page_plugin

Zobacz także...

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.