V spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia doradców zawodowych

27 marca 2019 r. w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu odbyło się V spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia doradców zawodowych. Tematem przewodnim Sieci było doradztwo indywidualne, kierowane do uczniów z różnych etapów edukacyjnych.
Spotkanie zostało zorganizowane przy współudziale ekspertów z Międzyszkolnego Ośrodka Wspierania Aktywności Zawodowej przy CKP we Wrocławiu, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej DWUP we Wrocławiu oraz Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.
Na wstępie zaproszonych gości oraz uczestników spotkania przywitała Małgorzata Reichel, koordynator sieci, nauczyciel konsultant
Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu,
Filii w Wałbrzychu.
Wykładową część spotkania rozpoczęła Pani Magdalena Łukowska, doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej DWUP we Wrocławiu wykładem „Rozmowa doradcza: zasady – które przestrzegać, a które łamać?”. Wykład był wstępem do warsztatów:
1. Doradztwo indywidualne dla uczniów szkoły podstawowej (Irena Zaczkiewicz-Kląskała)
2. Doradztwo indywidualne dla uczniów szkoły ponadpodstawowej (Jolanta Kruk)
3. Narzędzia coachingowe w pracy doradcy zawodowego (Krystyna Pac-Marcinkowska)
Dwa pierwsze warsztaty realizowały uczestniczki sieci a zarazem doświadczeni doradcy zawodowi z MOWAZ-u we Wrocławiu, trzeci warsztat poprowadziła nauczyciel konsultant z wałbrzyskiej filii DODN we Wrocławiu. Był również czas na wymianę doświadczeń i prezentację przykładów dobrych praktyk.
Ogrom informacji pozyskanych podczas spotkania pozwoli zapewne na uatrakcyjnienie działań związanych z realizacją doradztwa indywidualnego w szkole.
Jako koordynator sieci dziękuję bardzo wszystkim jej uczestnikom za aktywność podczas spotkań i zaangażowanie w doskonalenie pracy z dziećmi i młodzieżą w zakresie planowania przez nich wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.
Dziękuję również przedstawicielom różnych instytucji wspierających doradztwo zawodowe w szkołach i placówkach za dzielenie się swoim potencjałem i doświadczeniem.

Kolejne spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia doradców zawodowych odbędzie się w październiku 2019 r.

Powrót do góry

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami o DODN! Zapisz się