Z przyjemnością informujemy
o realizowaniu przez
Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu

projektu Lekcja:Enter na zDolny Śląsk

 w ramach Programu Operacyjnego

Polska Cyfrowa

projekt pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

 

Kilka słów o projekcie

Projekt „Lekcja:Enter na zDolny Śląsk” jest częścią ogólnopolskiego projektu „Lekcja:Enter”. Realizowany jest na terenie województwa dolnośląskiego
i współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Planowany okres realizacji: 2020-09-01 – 2022-02-28

Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych 850 nauczycieli ze szkół podstawowych ponadpodstawowych z Dolnego Śląska poprzez realizację bezpłatnych szkoleń dla nauczycieli.

Szkolenia będą się odbywały w grupach przedmiotowych:

Uczestnik projektu w ramach realizacji ścieżki edukacyjnej, oprócz szkolenia, będzie miał wsparcie merytoryczne trenera lokalnego (m.in. poprzez mentoring) oraz otrzyma dostęp do platformy e-learningowej z pakietem materiałów pomocnych w realizacji zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem narzędzi TIK.

Udział w projekcie jest bezpłatny! 

Do projektu zgłaszają się szkoły, a osobą zgłaszającą jest dyrektor. Wymagania ilościowe określają minimalną liczbę nauczycieli  uczestniczących w projekcie. Minimalna liczba nauczycieli zgłaszanych do projektu zależy od wielkości szkoły:

  • do 10 zatrudnionych nauczycieli – zespoły co najmniej 2-3 osobowe,
    w tym członek kadry zarządzającej (dyrektor/wicedyrektor),
  • od 11 do 20 zatrudnionych nauczycieli – zespoły co najmniej 4 osobowe, w tym członek kadry zarządzającej (dyrektor/wicedyrektor),
  • powyżej 20 zatrudnionych nauczycieli – zespoły co najmniej 5 osobowe, w tym członek kadry zarządzającej (dyrektor/wicedyrektor).

W realizacji projektu mogą wziąć udział wszyscy nauczyciele
z danej szkoły podzieleni na grupy przedmiotowe.
 

Co zyska nauczyciel?

  • Zdobędzie wiedzę o różnorodnych e-zasobach i nauczy się, jak wykorzystywać je w pracy nauczyciela.
  • Będzie wiedział jak pracować w grupie zróżnicowanej pod względem poziomu kompetencji cyfrowych.
  • Będzie umiał bezpiecznie poruszać się w środowisku cyfrowym.
  • Dostanie dostęp do kompleksowej wiedzy na platformie Lekcja:Enter.
  • Nauczy się tworzyć e-zasoby na potrzeby zajęć.
  • Będzie stosował aktywizujące metody nauczania z wykorzystaniem TIK.
  • Możliwość wymiany doświadczeń z innymi nauczycielami.
  • Dostęp do konsultacji z trenerami.
  • Certyfikat ukończenia szkolenia.

Realizator Projektu zapewnia:

  • materiały przydatne podczas szkoleń, w tym podstawę programową
    z poszczególnych przedmiotów, standardy przygotowania nauczycieli
    w zakresie TIK, program wraz ze sprecyzowanymi celami i efektami szkolenia;
  • skrypty szkoleniowe – materiały dla nauczycieli podsumowujące
    i uzupełniające szkolenie prowadzone przez trenerów;
  • narzędziowniki przedmiotowe – opisy i linki do rekomendowanych e-zasobów, aplikacji i programów do wykorzystania podczas lekcji, przykładowe scenariusze lekcji oraz przykłady dobrych praktyk;
  • 3–5-minutowe tutoriale dotyczące tego, jak korzystać z poszczególnych narzędzi, aby tworzyć własne materiały dydaktyczne;
  • webinaria (interaktywne wykłady online) prezentujące nowinki technologiczne, które można wykorzystać na lekcji, także z przykładami dobrych praktyk;

Regulamin rekrutacji w projekcie

 

Koordynator projektu:

Marta Bętkowska
tel. +48 531 439 931
Marta.Betkowska@dodn.dolnyslask.pl

Wykaz trenerów

 

Trenerzy Regionalni:

Bieńkowska Małgorzata
Franków Łukasz
Ścibor Jacek
Sieradzki Andrzej
Szanin Wiktor

Trenerzy Lokalni:

Bajor Stanisław
Bieńkowska Małgorzata
Chytry Marcin
Czajkowska – Prokop Sabina
Engel Ewa
Gajos Agata
Giercarz-Borkowska Magdalena
Głuszek Karolina
Grzanka-Osińska Ilona
Kaczmarska Joanna
Kazańska Elżbieta
Korzeniewski Zygmunt
Kowalczyk Ewa
Lazar Jolanta
Nadolska Sylwia
Ratyńska Jolanta
Reichel Małgorzata
Ścibor Jacek
Stempel Lech
Wasiołka Sebastian
Wołoszyn-Domagała Monika

Lista Szkół biorących udział w projekcie:

 

AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W KŁODZKU

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W JELENIEJ GÓRZE

KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA CARITAS ARCHIDIECEZJI WROCŁAWSKIEJ W KOTOWICACH IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO

LEONARDO DA VINCI NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA WE WROCŁAWIU

LICEUM SPORTOWE GIMBASKET””

MŁODZIEŻOWY OŚRODEK SOCJOTERAPII W WAŁBRZYCHU

NIEPUBLICZNA KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚWIĘTEJ RODZINY

NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MEDICAL” W KŁODZKU”

SPECJALNA SZKOŁA PODSTAWOWA W GŁOGOWIE

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY IM. KATARZYNY ROGOWIEC W WOJCIESZOWIE

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY IM. MARII GRZEGORZEWSKIEJ W ZGORZELCU

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. INKI” DANUTY SIEDZIKÓWNY W WĄGRODNIE”

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ADAMA MICKIEWICZA W PĘGOWIE

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JADWIGI ŚLĄSKIEJ W SOKOŁOWCU

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA BRZECHWY W DŁUŻYNIE DOLNEJ

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W CZERWONEJ WODZIE

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W LUBOMIERZU

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W RZEPLINIE

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANUSZA KORCZAKA W RATOWICACH

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARII KONOPNICKIEJ W KRZECZYNIE WIELKIM

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARII KRASICKIEJ W WĘGLIŃCU

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ODKRYWCÓW POLSKIEJ MIEDZI W CHOCIANOWIE

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. OSADNIKÓW WOJSKOWYCH W TRÓJCY

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. PIASTÓW ŚLĄSKICH W CHRZĄSTAWIE WIELKIEJ

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH NAUCZYCIELI TAJNEGO NAUCZANIA W SIEDLĘCINIE

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JANA PAWŁA II W NIELUBI

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. UNICEF W IMBRAMOWICACH

SZKOŁA PODSTAWOWA IM.MARII KONOPNICKIEJ W KOSTOMŁOTACH

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. BOLESŁAWA PRUSA W GÓRZE

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO W BOLESŁAWCU

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W SIECHNICACH

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11 IM. FRYDERYKA CHOPINA W JELENIEJ GÓRZE

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 13 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W JELENIEJ GÓRZE

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 15 IM. BRONKA CZECHA W JELENIEJ GÓRZE

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 16 IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1IM. POLSKICH ŻOŁNIERZY WRZEŚNIA 1939 R.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. EUROPEJSKICH DRÓG ŚWIĘTEGO JAKUBA W LUBANIU

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. JANA PAWŁA II

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. PPOR. JÓZEFA KRYSIŃSKIEGO W OBORNIKACH ŚLĄSKICH

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W BOLESŁAWCU

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W GŁOGOWIE

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W PIEŃSKU IM. O. MICHAŁA TOMASZKA

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. NAUCZYCIELI TAJNEGO NAUCZANIA

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. ARKADEGO FIEDLERA W POLKOWICACH

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. JÓZEFA GIELNIAKA W KOWARACH

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. ORLĄT LWOWSKICH W OŁAWIE

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. SZARYCH SZEREGÓW

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM.KPT.STANISŁAWA BETLEJA

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W BOGATYNI

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 IM. WŁODZIMIERZA PUCHALSKIEGO W JELENIEJ GÓRZE

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 IM. ADAMA MICKIEWICZA W JELENIEJ GÓRZE

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 73 IM. GENERAŁA WŁADYSŁAWA ANDERSA

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W DZIERŻONIOWIE

SZKOŁA PODSTAWOWA W BIAŁOŁĘCE

SZKOŁA PODSTAWOWA W DZIAŁOSZY

SZKOŁA PODSTAWOWA W MYSŁAKOWICACH

SZKOŁA PODSTAWOWA W PISARZOWICACH IM.PIASTÓW ŚLĄSKICH

SZKOŁA PODSTAWOWA W SKOKOWEJ

SZKOŁA PODSTAWOWA W SPALONEJ

TECHNIKUM NR 2 W WAŁBRZYCHU

TECHNIKUM W BIEDRZYCHOWICACH

VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

ZESPÓŁ PRZEDSZKOLNO- SZKOLNY W STOLCU

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BIELANACH WROCŁAWSKICH

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W IWINACH PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. PIONIERÓW POLSKIEJ MIEDZI W IWINACH

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W MĘCINCE

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W RADOSTOWIE ŚREDNIM

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W ŚWIĄTNIKACH

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W WYSOKIEJ

ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH IM. WOJSKA POLSKIEGO

ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO TECHNICZNYCHIM. KOMBATANTÓW ZIEMII LWÓWECKIEJ

ZESPÓŁ SZKÓŁ ETZ CHAIM

ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W SZCZAWNIE-ZDROJU

ZESPÓŁ SZKÓŁ MIEDZIOWEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA KADR W LUBINIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W TWARDOGÓRZE

ZESPÓŁ SZKÓŁ TELEINFORMATYCZNYCH I ELEKTRONICZNYCH

ZESPÓŁ SZKÓŁ W PRZEMKOWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W OLEŚNICY